Maľovaná komoda Krasopanny a iných...

Maľovaná komoda Krasopanny a iných...

PREDANÉ

Maľovaná drevená komoda - maľovaná v dielni Zelenej Pani:)))Nádych ezoteriky, astrológie, mágie, romantiky a nostalgie. Môžem spraviť ku komode v podobnom odtieni, stolček, hokerlík, alebo zrkadlo či vešiak do série.

85 €

Zdalo sa mi to byť poetické... Zaujali ma staroslovanské názvy planét s ktorými som sa stretla aj v bernolákovčine v diele Piľní domajší a poľní hospodár.

Planéta Dobropán (Merkúr) je poslom Bohov, lebo je najrýchlejšia a najčipernejšia planéta. Planéta Krasopanna (Venuša) je najkrajšia a najjasnejšia a stala sa bohyňou lásky a krásy.

Planéta Králomoc (Jupiter) sa stal vládcom, lebo sa pohybuje pomaly a dôstojne.

Planéta Hladolet (Saturn) sa stal bohom času, lebo jeden jeho obeh – 29 rokov – sa vraj približne rovnal priemernej vtedajšej dĺžke ľudského života.

Planéta Smrtonos (Mars) – pre jeho krvavočervenú farbu sa stala bohom vojny.

Planéta Nebešťanka (Urán) – táto planéta nebola známa v antike. Je slabá a bola objavená len pred 200 rokmi pomocou ďalekohľadu amatéra Williama Herschela (1738 – 1822). Naši predkovia jej dali názov Nebešťanka.

Po bokoch anjelské písmo...

Základný materiál: masívna borovica

Zadná časť/ Dno zásuvky: drevovláknitá doska

Bočné strany zásuvky/ Zadná časť zásuvky: Drevotrieska, fólia

Táto komoda je už predaná, môžem vyrobiť podobnú. Posielam kurierskou službou podľa cenníka prepravcu v cene 14,- €, alebo osobný odber.


Veľkosť: Šírka : 62 cm, Hĺbka: 30 cm, Výška: 70 cm

Prihlásenie